2064-10-01RP2
- Номер детали производителя:
- 2064-10-01RP2
- Производитель/бренд:
- NorComp
- Часть описания:
- CONN RCPT 10POS 0.079 GOLD PCB
- Производитель :
- NorComp
- Категория продукта :
- Заголовки, Розетки, Женские Розетки
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- 15.0µin (0.38µm)
- Contact Length - Post :
- 0.118" (3.00mm)
- Contact Type :
- Female Socket
- Current Rating (Amps) :
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.177" (4.50mm)
- Mated Stacking Heights :
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 10
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Row Spacing - Mating :
- 0.079" (2.00mm)