LCA10-14-L
Номер детали производителя:
LCA10-14-L
Производитель/бренд:
Panduit Corporation
Часть описания:
CONN TERM RECT LUG 10 AWG #1/4
Производитель :
Panduit Corporation
Категория продукта :
ушки
Color :
Features :
Insulation :
Non-Insulated
Length - Overall :
1.160" (29.46mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Stud/Tab Size :
1/4 Stud
Tab Thickness :
0.050" (1.27mm)
Terminal Style :
Single Stud Hole
Terminal Type :
Lug, Grounding
Termination :
Crimp, Barrel
Width - Outer Edges :
0.420" (10.67mm)
Wire Gauge :
10 AWG