LCC10-14AW-L
Номер детали производителя:
LCC10-14AW-L
Производитель/бренд:
Panduit Corporation
Часть описания:
CONN TERM RECT TONG 10 AWG #1/4
Производитель :
Panduit Corporation
Категория продукта :
ушки
Color :
Features :
Insulation :
Non-Insulated
Length - Overall :
1.930" (49.02mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Stud/Tab Size :
1/4 Stud
Tab Thickness :
0.050" (1.27mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Terminal Type :
Rectangular Tongue
Termination :
Crimp, Barrel
Width - Outer Edges :
0.420" (10.67mm)
Wire Gauge :
10 AWG