WR-100PB-VF-N1
- Номер детали производителя:
- WR-100PB-VF-N1
- Производитель/бренд:
- JAE Electronics
- Часть описания:
- CONN PLUG 100POS SMD GOLD
- Производитель :
- JAE Electronics
- Категория продукта :
- Массивы, граничные, мезонинные (плата к плате)
- Connector Type :
- Plug, Outer Shroud Contacts
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 4.00µin (0.100µm)
- Features :
- Board Guide
- Height Above Board :
- 0.118" (3.00mm)
- Mated Stacking Heights :
- 4mm, 4.5mm, 7mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 100
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)