F152K33Y5RL6TJ5R
Номер детали производителя:
F152K33Y5RL6TJ5R
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP CER 1500PF 500V Y5R RADIAL
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1500 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-30°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient :
Y5R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V