S820J33SL0P6UK5R
Номер детали производителя:
S820J33SL0P6UK5R
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
82 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.335" Dia (8.50mm)
Temperature Coefficient :
SL
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)