HW1730020000G
Номер детали производителя:
HW1730020000G
Производитель/бренд:
Amphenol Anytek
Часть описания:
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.81MM
Производитель :
Amphenol Anytek
Категория продукта :
Заголовки, вилки и розетки
Color :
Black
Contact Mating Finish :
Tin
Current - IEC :
Current - UL :
8 A
Features :
Mating Flange
Header Orientation :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Levels :
1
Number of Positions :
17
Operating Temperature :
-40°C ~ 115°C
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Plug Wire Entry :
180°
Positions Per Level :
17
Product Status :
Active
Termination Style :
Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Type :
Plug, Female Sockets
Voltage - IEC :
Voltage - UL :
300 V
Wire Gauge or Range - AWG :
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm² :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • HARTING
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.54MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
  • METZ CONNECT
    SHROUDED HEADER, RIGHT ANGLE, PC
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.5MM