20799-040E-01
Номер детали производителя:
20799-040E-01
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC VERT 40POS 0.5MM SMD
Состояние запаса:
785
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type :
Notched
Connector/Contact Type :
Contacts, Vertical - 1 Sided
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Features :
EMI Shielded, Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.260" (6.60mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
50V