PCB-B-18-T-25
Номер детали производителя:
PCB-B-18-T-25
Производитель/бренд:
Adam Tech
Часть описания:
CONN FFC VERT 18POS 1.25MM PCB
Производитель :
Adam Tech
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Cable End Type :
Straight
Connector/Contact Type :
Contacts, Vertical - 1 Sided
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.315" (8.00mm)
Housing Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Locking Feature :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
18
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Pitch :
0.049" (1.25mm)
Product Status :
Active
Termination :
Kinked Pin
Voltage Rating :
250V