20720-040E-02
Номер детали производителя:
20720-040E-02
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC FPC TOP 40POS 0.5MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Cable End Type :
Notched
Connector/Contact Type :
Contacts, Top
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Features :
EMI Shielded, Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.075" (1.90mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
200V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2072 Keystone Electronics Corp. 8,344 JACK SCREW 4-40
2072 Adafruit 6,913 DRILL BIT CARBIDE 0.020"