20525-040E-02
Номер детали производителя:
20525-040E-02
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FPC 40POS 0.4MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Cable End Type :
Straight
Connector/Contact Type :
Contacts, Top and Bottom
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
EMI Shielded, Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.20mm
Flat Flex Type :
FPC
Height Above Board :
0.039" (1.00mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.016" (0.40mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
100V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2052 Pololu Corporation 70 JUMPER WIRE 2PK M-F 60" RED
2052 Keystone Electronics Corp. 8,634 PANEL PHENOLIC .062 THICK
2052 Lumberg Automation 5,617 0985 S4742 100/10 M
2052 Adafruit 6,212 ADDRESS LED MATRIX I2C ORANGE
2052 Excelta 1 VACUUM - ROTO-PIC TIP - SILICONE
2052-1201 WAGO 9,847 2-CONDUCTOR MINIATURE THROUGH TB
2052-1204 WAGO 6,957 2-CONDUCTOR MINIATURE THROUGH TB
2052-1207 WAGO 9,575 2-COND. MINIATURE GROUND TERMINA
2052-1291 WAGO 7,498 END PLATE GRAY
2052-1960-000 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SPST 60W 400V 3A
2052-1960-400 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SET SPST 60W 400V 3A
2052-1965-000 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SPST 40W 400V 2A
2052-1965-400 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SET SPST 40W 400V 2A