20982-051E-01
Номер детали производителя:
20982-051E-01
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC FPC 51POS 0.2MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type :
Tabbed
Connector/Contact Type :
Contacts, Top and Bottom
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.20mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.035" (0.90mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
51
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.008" (0.20mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
50V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2098 Pomona Electronics 7,211 BOX PLAS BLK 1.750"L X 1.440"W
2098 Lumberg Automation 6,735 0985 S4742 104/3 M
2098 80/20 Inc. 9,900 80/20 LIFT-OFF HINGE
2098 Adafruit 189 40-PIN FPC EXTENSION BRD W/CABLE
2098 Pololu Corporation 75 DC DC CONVERTER 5V 1.5W