20655-045E-01
Номер детали производителя:
20655-045E-01
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC FPC 45POS 0.3MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type :
Notched or Tabbed
Connector/Contact Type :
Contacts, Top and Bottom
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.20mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.035" (0.90mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
45
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.012" (0.30mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
50V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2065 Pololu Corporation 79 JUMPER WIRE 2PK M-M 60" GREEN
2065 Lumberg Automation 6,207 0985 S4742 100/40 M
2065 Keystone Electronics Corp. 6,633 JACK SCREW SLOTTED 4-40
2065 Adafruit 5,446 ABS FILAMENT 1.75MM BLACK 1KG
2065-10-9 Winchester Electronics 9,042 CONN BNC PLUG STR 75OHM CRIMP
2065-10-9 M66 Winchester Electronics 8,347 CONN BNC PLUG STR 75OHM CRIMP