20455-040E-76
Номер детали производителя:
20455-040E-76
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FPC TOP 40POS 0.5MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Cable End Type :
Straight
Connector/Contact Type :
Contacts, Top
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
EMI Shielded, Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.28mm
Flat Flex Type :
FPC
Height Above Board :
0.039" (1.00mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
100V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2045 SCS 8,361 SHOE GROUNDING STRAPS DISP 100PK
2045 Pololu Corporation 36 JUMPER WIRE 2PK F-F 60" GREEN