20600-016E-01
Номер детали производителя:
20600-016E-01
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC FPC 16POS 0.5MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type :
Notched or Tabbed
Connector/Contact Type :
Contacts, Top and Bottom
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.039" (1.00mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
50V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2060 Interlight 9,063 Replacement for Braun 2060 Repla
2060 Pololu Corporation 81 JUMPER WIRE 2PK M-M 60" BLACK
2060 80/20 Inc. 8,046 80/20 PLASTIC DOOR HANDLE
2060 Lumberg Automation 6,138 0985 S4742 100/20 M
2060 Keystone Electronics Corp. 2,030 SHOULDER SCREW PAN SLOTTED 4-40
2060 Sharpie 1,103 PEEL-OFF CHINA MARKER, WHITE
2060 Excelta 1 VACUUM - ROTO-PIC TIP - SILICONE
2060 Adafruit 5,168 FILAMENT BLK PLA 1.75MM 1KG
2060 BATTERY Interlight 5,163 Replacement for Braun 2060 Batte
2060 (RED PC-12) SPO2 ADAPTER CABLES Interlight 5,963 Replacement for Masimo 2060 (red
2060-1051-100 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SPST 15W 200V 1A
2060-1051-400 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SET SPST 15W 200V 1A
2060-1301-400 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SET SPST-NC 20W 150V
2060-1301-900 Reed Switch Developments Corp. 50 REED SENSOR SPST-NC 20W 150V 1A