20952-024E-02
Номер детали производителя:
20952-024E-02
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC FPC TOP 24POS 0.5MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Cable End Type :
Notched
Connector/Contact Type :
Contacts, Top
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Features :
EMI Shielded, Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.061" (1.55mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Flip Lock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
24
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.020" (0.50mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
100V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2095 Lumberg Automation 5,034 0985 S4742 104/1 M
2095 Pololu Corporation 175 DC DC CONVERTER 9V 3W