20599-021E-01
Номер детали производителя:
20599-021E-01
Производитель/бренд:
I-PEX
Часть описания:
CONN FFC FPC 21POS 0.3MM R/A
Производитель :
I-PEX
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Cable End Type :
Notched or Tabbed
Connector/Contact Type :
Contacts, Top and Bottom
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
Solder Retention
FFC, FCB Thickness :
0.20mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.035" (0.90mm)
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Locking Feature :
Flip Lock, Backlock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
21
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.012" (0.30mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
50V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
2059 Pololu Corporation 85 JUMPER WIRE 2PK M-F 60" WHITE