SFW20R-1STE1LF
Номер детали производителя:
SFW20R-1STE1LF
Производитель/бренд:
Amphenol Communications Solutions
Часть описания:
CONN FFC FPC BOTTOM 20POS 1MM RA
Производитель :
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type :
Straight
Connector/Contact Type :
Contacts, Bottom
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
FFC, FCB Thickness :
0.30mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.106" (2.70mm)
Housing Material :
Locking Feature :
Slide Lock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
20
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Voltage Rating :
100V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB