KE161150A000G
- Номер детали производителя:
- KE161150A000G
- Производитель/бренд:
- Amphenol Anytek
- Часть описания:
- TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM
- Производитель :
- Amphenol Anytek
- Категория продукта :
- Заголовки, вилки и розетки
- Color :
- Green
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 5.5 A
- Features :
- Header Orientation :
- Vertical
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 2
- Number of Positions :
- 16
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.138" (3.50mm)
- Plug Wire Entry :
- Positions Per Level :
- 8
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Solder
- Type :
- Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 160 V