ELXH03500
Номер детали производителя:
ELXH03500
Производитель/бренд:
Amphenol Pcd
Часть описания:
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
Производитель :
Amphenol Pcd
Категория продукта :
Заголовки, вилки и розетки
Color :
Black
Contact Mating Finish :
Tin
Current - IEC :
Current - UL :
12 A
Features :
Header Orientation :
Vertical
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
125°C
Pitch :
0.138" (3.50mm)
Plug Wire Entry :
Positions Per Level :
3
Product Status :
Active
Termination Style :
Solder
Type :
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - IEC :
Voltage - UL :
300 V
Wire Gauge or Range - AWG :
Wire Gauge or Range - mm² :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • HARTING
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.54MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
  • METZ CONNECT
    SHROUDED HEADER, RIGHT ANGLE, PC
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 3.5MM