GT25-12DP-2.2H
Номер детали производителя:
GT25-12DP-2.2H
Производитель/бренд:
Hirose
Часть описания:
CONN HEADER SMD R/A 12POS 2.2MM
Состояние запаса:
175
Производитель :
Hirose
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Tin
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
0.220" (5.59mm)
Contact Length - Post :
Contact Material :
Brass
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
3A
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Solder Retention
Ingress Protection :
Insulation Color :
Gray
Insulation Height :
0.500" (12.70mm)
Insulation Material :
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
12
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.087" (2.20mm)
Product Status :
Obsolete
Row Spacing - Mating :
0.118" (3.00mm)
Shrouding :
Shrouded - 4 Wall
Style :
Board to Cable/Wire
Termination :
Solder
Voltage Rating :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
GT25-12DP-2.2H(01) Hirose 6,168 CONN PIN HEADER PCB SMD R/A
GT25-12DP-2.2H(55) Hirose 8,908 CONN HEADER SMD R/A 12POS 2.2MM