GBC03SABN-M30
Номер детали производителя:
GBC03SABN-M30
Производитель/бренд:
Sullins Connector Solutions
Часть описания:
CONN HEADER SMD 3POS 2.54MM
Состояние запаса:
841
Производитель :
Sullins Connector Solutions
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Header, Breakaway
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
10.0µin (0.25µm)
Contact Length - Mating :
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post :
Contact Material :
Phosphor Bronze
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
3A
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.100" (2.54mm)
Insulation Material :
Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
3
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing - Mating :
Shrouding :
Unshrouded
Style :
Board to Board or Cable
Termination :
Solder
Voltage Rating :
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156
    CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.156
    CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.156