CP6004P1V00-NH
- Номер детали производителя:
- CP6004P1V00-NH
- Производитель/бренд:
- CviLux
- Часть описания:
- VERT HEADER 5.70MM 4 POS
- Производитель :
- CviLux
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Header
- Contact Finish - Mating :
- Tin
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- Contact Length - Post :
- 0.147" (3.73mm)
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- 23A
- Fastening Type :
- Locking Ramp
- Features :
- Board Guide
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.583" (14.81mm)
- Insulation Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 4
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.224" (5.70mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing - Mating :
- 0.224" (5.70mm)
- Shrouding :
- Shrouded - 4 Wall
- Style :
- Board to Cable/Wire
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 600VAC