HE42BU/10
Номер детали производителя:
HE42BU/10
Производитель/бренд:
Altech Corporation
Часть описания:
CONN TERM 10 POLES 10MM
Состояние запаса:
196
Производитель :
Altech Corporation
Категория продукта :
Барьерные блоки
Barrier Type :
Enclosed
Bottom Termination :
Closed
Color :
White
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Number of Circuits :
10
Number of Rows :
2
Number of Wire Entries :
20
Pitch :
0.394" (10.00mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Eurostyle Terminal Strip, Pluggable
Top Termination :
Screws
Voltage Rating :
300V
Wire Gauge :
10-24 AWG
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Eaton-Electronics Division
    CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.562"
  • Eaton-Electronics Division
    CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.562"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.325"
    CONN TERM STRIP 2CIRC 0.394"
  • Adels-Contact
    CONN TERM STRIP 2CIRC 0.571"