18-351000-11-RC
- Номер детали производителя:
- 18-351000-11-RC
- Производитель/бренд:
- Aries Electronics, Inc.
- Часть описания:
- SOCKET ADAPTER SSOP TO 18DIP 0.3
- Производитель :
- Aries Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- Гнездовые адаптеры
- Board Material :
- FR4 Epoxy Glass
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Gold
- Convert From (Adapter End) :
- SSOP
- Convert To (Adapter End) :
- DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing
- Housing Material :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 18
- Pitch - Mating :
- 0.026" (0.65mm)
- Pitch - Post :
- 0.100" (2.54mm)