13-7XXXX-10
Номер детали производителя:
13-7XXXX-10
Производитель/бренд:
Aries Electronics, Inc.
Часть описания:
CONN SOCKET SIP 13POS TIN
Производитель :
Aries Electronics, Inc.
Категория продукта :
IC-разъемы
Contact Finish - Mating :
Tin
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
200.0µin (5.08µm)
Contact Finish Thickness - Post :
200.0µin (5.08µm)
Contact Material - Mating :
Phosphor Bronze
Contact Material - Post :
Phosphor Bronze
Features :
Elevated
Housing Material :
Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions or Pins (Grid) :
13 (1 x 13)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)
Pitch - Post :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Termination :
Solder
Type :
SIP
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2.5 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 2 INCH
    CABLE 4POS .100 JUMPER 3 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 4 INCH
    CABLE 12POS .100 JUMPER 5 INCH