PLCC-044-F-N
- Номер детали производителя:
- PLCC-044-F-N
- Производитель/бренд:
- Samtec, Inc.
- Часть описания:
- CONN SOCKET PLCC 44POS GOLD
- Производитель :
- Samtec, Inc.
- Категория продукта :
- IC-разъемы
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Flash
- Contact Finish Thickness - Post :
- Contact Material - Mating :
- Beryllium Copper
- Contact Material - Post :
- Beryllium Copper
- Features :
- Closed Frame
- Housing Material :
- Liquid Crystal Polymer (LCP)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions or Pins (Grid) :
- 44 (4 x 11)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Pitch - Mating :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Post :
- 0.100" (2.54mm)