821K002-273L501
Номер детали производителя:
821K002-273L501
Производитель/бренд:
NorComp
Часть описания:
CONN RCPT FMALE 2POS SOLDER CUP
Производитель :
NorComp
Категория продукта :
Круглые соединители в сборе
Cable Opening :
0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)
Color :
Black, Silver
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Finish - Mating :
Gold
Current Rating (Amps) :
15A
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Backshell, Strain Relief
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating :
Mounting Feature :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 200°C
Orientation :
Keyed
Primary Material :
Metal
Product Status :
Active
Shell Finish :
Nickel
Shell Material :
Brass
Shell Size - Insert :
Shell Size, MIL :
Shielding :
Shielded
Termination :
Solder Cup
Voltage Rating :
500V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER