AE770L12-10PX
Номер детали производителя:
AE770L12-10PX
Производитель/бренд:
Conesys
Часть описания:
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP
Состояние запаса:
45
Производитель :
Conesys
Категория продукта :
Круглые соединители в сборе
Cable Opening :
Color :
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Contact Finish - Mating :
Gold
Current Rating (Amps) :
7.5A
Fastening Type :
Bayonet Lock
Features :
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating :
Mounting Feature :
Flange
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Orientation :
X
Primary Material :
Metal
Product Status :
Active
Shell Finish :
Electroless Nickel
Shell Material :
Aluminum
Shell Size - Insert :
12-10
Shell Size, MIL :
Shielding :
Shielded
Termination :
Crimp
Voltage Rating :
600VDC
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER
  • Kycon
    CONN RCPT FMALE MINI DIN 6P SLDR
  • CUI Devices
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE MINI DIN 4P SLDR
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
AE770L12-10P Conesys 45 CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP