ME1014013401101
- Номер детали производителя:
- ME1014013401101
- Производитель/бренд:
- Amphenol Communications Solutions
- Часть описания:
- CONN EDGE DUAL FML 140POS 0.024
- Производитель :
- Категория продукта :
- Соединители для кромок
- Card Thickness :
- 0.062" (1.57mm)
- Card Type :
- Non Specified - Dual Edge
- Color :
- Black
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Contact Type :
- Cantilever
- Features :
- Flange Feature :
- Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.087" (2.20mm)
- Gender :
- Female
- Mounting Type :
- Board Edge, Straddle Mount
- Number of Positions :
- 140
- Number of Positions/Bay/Row :
- 28; 14; 28
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch :
- 0.024" (0.60mm)