51720-10100801ABLF
- Номер детали производителя:
- 51720-10100801ABLF
- Производитель/бренд:
- Amphenol Communications Solutions
- Часть описания:
- CONN HDR BLADE PWR 10POS EDGE MT
- Производитель :
- Категория продукта :
- Специализированный
- Color :
- Black
- Connector Style :
- Blade Power
- Connector Type :
- Header, Male Pins and Blades
- Connector Usage :
- Contact Finish :
- Gold or Gold, GXT™
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Layout, Typical :
- 8 Signal, 2 Power
- Features :
- Mating Guide
- Mounting Type :
- Board Edge, Through Hole, Right Angle
- Number of Columns :
- Number of Positions :
- 10
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 4
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)