T353E475K035AS
Номер детали производителя:
T353E475K035AS
Часть описания:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V RADIAL
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.461" (11.70mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V