T352E106K016AT
Номер детали производителя:
T352E106K016AT
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
CAP TANT 10UF 10% 16V RADIAL
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.461" (11.70mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
16 V