T351A105K025AT
Номер детали производителя:
T351A105K025AT
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25 V