A390J15C0GF5TAA
Номер детали производителя:
A390J15C0GF5TAA
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
39 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V