CDD4008244
Номер детали производителя:
CDD4008244
Производитель/бренд:
Quantic Evans
Часть описания:
Wet Tantalum
Состояние запаса:
1
Производитель :
Quantic Evans
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
240 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
0.755" (19.18mm)
Lead Spacing :
0.400" (10.16mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.400" L x 1.400" W (35.56mm x 35.56mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
8 V