THQ1080282
Номер детали производителя:
THQ1080282
Производитель/бренд:
Quantic Evans
Часть описания:
CAP TANT 2800UF 10% 80V RADIAL
Состояние запаса:
1
Производитель :
Quantic Evans
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
2800 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 1kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.313" (7.95mm)
Lead Spacing :
0.400" (10.16mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.400" Dia (35.56mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
80 V