100E101GTN3600X
Номер детали производителя:
100E101GTN3600X
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP CER 100PF 3.6KV P90 3838
Состояние запаса:
18
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :
100 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Low ESL, High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
3838 (9797 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Temperature Coefficient :
P90
Thickness (Max) :
0.170" (4.32mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
3600V (3.6kV)