HCD060561
Номер детали производителя:
HCD060561
Производитель/бренд:
Quantic Evans
Часть описания:
CAP TANT 560UF 20% 60V AXIAL
Состояние запаса:
1
Производитель :
Quantic Evans
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
560 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.375" Dia x 1.062" L (9.52mm x 26.97mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
60 V