HC2B125101
Номер детали производителя:
HC2B125101
Производитель/бренд:
Quantic Evans
Часть описания:
CAP TANT 100UF 20% 125V AXIAL
Состояние запаса:
1
Производитель :
Quantic Evans
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
125 V