T555B107K040AH
Номер детали производителя:
T555B107K040AH
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
CAP TANT POLY 100UF 40V SMD
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Тантал - полимерные конденсаторы
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.378" (9.60mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.965" L x 0.335" W (24.50mm x 8.50mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
40 V