STE1500-50T3KI
Номер детали производителя:
STE1500-50T3KI
Производитель/бренд:
Vishay / Sprague
Часть описания:
CAP TANT 1500UF 10% 50V AXIAL
Производитель :
Vishay / Sprague
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
1500 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
T3
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
50 V