EMK105B7223KVHF
Номер детали производителя:
EMK105B7223KVHF
Производитель/бренд:
TAIYO YUDEN
Часть описания:
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402
Производитель :
TAIYO YUDEN
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.022 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V