VP4032K122R115
Номер детали производителя:
VP4032K122R115
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
VARISTOR 180V 1.2KA 2SMD JLEAD
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Варисторы, MOV
Capacitance @ Frequency :
360 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1.2 kA
Energy :
13J
Features :
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
150 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V