LG126D104MAT2S1
Номер детали производителя:
LG126D104MAT2S1
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0204
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V