RM055C475KAJ240
Номер детали производителя:
RM055C475KAJ240
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP CER 4.7UF 50V X7R SMD
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
4.7 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (Stacked)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
J-Lead
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Stacked SMD, 6 J-Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.250" L x 0.300" W (6.35mm x 7.62mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.320" (8.13mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V