C1220X7R0J474K
- Номер детали производителя:
- C1220X7R0J474K
- Производитель/бренд:
- TDK Corporation
- Часть описания:
- CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0508
- Производитель :
- TDK Corporation
- Категория продукта :
- Керамические конденсаторы
- Applications :
- Bypass, Decoupling
- Capacitance :
- 0.47 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL (Reverse Geometry)
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0508 (1220 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 6.3V