B32231D3225K000
- Номер детали производителя:
- B32231D3225K000
- Производитель/бренд:
- EPCOS (TDK)
- Часть описания:
- CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
- Производитель :
- EPCOS (TDK)
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 2.2 µF
- Dielectric Material :
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Axial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.630" W, 0.335" T x 1.063" L (16.00mm, 8.50mm x 27.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 160V
- Voltage Rating - DC :
- 250V