CS15-E2GA472MYGS
Номер детали производителя:
CS15-E2GA472MYGS
Производитель/бренд:
TDK Corporation
Часть описания:
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
Производитель :
TDK Corporation
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Safety
Capacitance :
4700 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.571" Dia (14.50mm)
Temperature Coefficient :
E
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250VAC