FV42X102K302EFG
Номер детали производителя:
FV42X102K302EFG
Производитель/бренд:
Venatronics
Часть описания:
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808
Производитель :
Venatronics
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
3000V (3kV)